Vrabotuvanje.com - Sales Engineer - Скопје - Vaillant
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Vaillant
 • Адреса: Ул.Св.Кирил и Методиј бр.20, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.vaillant.hr

Историјата на Vaillant започнува во 1874 година кога Johann Vaillant го основал својот инсталациски бизнис во градот Remscheid, Германија. Оттогаш, Vaillant е еден од пионерите меѓу водечките компании и успешно ја брани својата позиција како лидер на пазарот во областа на технологијата за греење и вентилација во Европа.

ИМАме ПОТРЕБА ОД

SALES ENGINNEER

ОДГОВОРНОСТИ:

 • Ја олеснува продажбата, комерцијалните односи и поврзаната техничка поддршка со партнерите на компанијата, придонесувајќи за развој и идентификација на нови технички проекти и особено оние што користат обновлива енергија (топлинска пумпа, соларни системи и други производи на Vaillant)
 • Одговорен за технички презентација и продажба на производите на компанијата на територијата на Албанија и Косово, на клиентите, со користење на неговото/нејзиното продлабочено познавање на производите
 • Интензивно патува низ доделената територија, ги повикува редовните и потенцијалните клиенти да бараат нови нарачки и да ја зголемат продажбата на доделените производи и за развој на сопствена мрежа специјализирана за топлински пумпи и опрема со висок капацитет
 • Технички консалтинг за инсталатери и проектантски компании, при проектирање на системи и избор на најдобриот состав на производите на Vaillant
 • Делува како поддршка за партнерите кои нудат технички решенија
 • Учествува и/или организира семинари и обуки за клиенти

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ВСС
 • Претходно работно исксуство од минимум 3 години
 • Напредно познавање на англиски и албански јазик
 • Возачка дозвола Б категорија
 • Познавање на Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet, AutoCAD

Што нудиме:

 • Динамична работа во пријатна и стимулирачка работна средина
 • Придобивки од поттик 
 • Континуиран личен развој со корпоративни програми за обука и едукација
 • Тим од врвни техничари и специјалисти за продажба како ментори
 • Континуиран професионален развој и образование се стандардни
   

Доколку сте заинтересирани, Ве покануваме да се пријавите со својата Професионална биографија преку полето "Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде