Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Кавадарци и Гевгелија - Кавадарци и Гевгелија - Нимекс
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Кавадарци и Гевгелија

Кавадарци и Гевгелија

Рок за пријавување:

 • Нимекс

 

НИМЕКС Доо е друштво кое опстојува на македонскиот пазар од 1991 година. Денес после долгогодишното успешно работење и опстојување на пазарот, ние сме еден од најголемите увозници и дистрибутери на повеќе големи светски брендови во Македонија.
 
Нимекс Скопје своето работење го организира преку сегментот големопродажба и малопродажба директно од централниот магацин на Нимекс, како магацини на големо, супер и хипер маркети, дуќани, хорека, аптеки и др.
 
Со сопствeниот возен и дистрибутивен парк гарантираме брзо и ефикасно дистрибуирање на нашите производи до сите продажни места во нашата земја за 24 часа од моментот на порачката. (амбулантна продажба).

 
НИМЕКС објавува оглас за работа на позиција:
 

 

КОМЕРЦИЈАЛИСТ
За
 Кавадарци и Гевгелија

 
 

Потребни квалификации:

 • ВСС / ССС
 • Претходно работно искуство на иста позиција
 • Познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на работа со компјутери и MS Office пакетот
 • Возачка дозвола Б - категорија


Одговорности и задачи:

 • Изработка на потребна документација
 • Планирање и организирање на продажните активности
 • Прием на нарачки и дистрибуција на производи


Личен профил:

 • Комуникациски и презентерски вештини
 • Аналитички и организаторски способности
 • Способност за превземање на одговорност
 • Способност за работа под притисок 

Плата по договор

Својата Професионална биографија (CV) можете да ја испратите електронски преку полето Брза Апликација, со задолжителна назнака „За оглас за Комерцијалист - Кавадарци и Гевгелија“.
 
Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг на селекција

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде