Vrabotuvanje.com - Оглас за практиканти (сметководствени услуги) - Скопје - БДО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оглас за практиканти (сметководствени услуги)

Скопје

Рок за пријавување:

 • БДО

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ КАКО ПРАКТИКАНТИ!


БДО ДОО Скопје е трговско друштво основано во Република Северна Македонија со главна дејност ревизија, сметководство и даночен консалтинг, членка на BDO International Limited, компанија со седиште во Велика Британија, која претставува петта најголема сметководствена мрежа во светот, со 1.658 канцеларии во 167 земји и вработува над 90.000 вработени ширум светот преку кои им помагаме на нашите клиенти во решавањето на комплексни деловни проблеми, како и во усовршувањето на нивните можности да креираат вредности, да се справат со ризиците и да го подобрат својот перформанс.

Доколку сте во потрага за започнување на вашата кариера во професионална компанија како БДО ДОО Скопје, ние ви нудиме пристап до најсовремените знаења и неограничени можности за напредок.

Оглас за практиканти

БДО има потреба од практиканти на следните позиции:

- Практикант во одделот за сметководствени услуги

Потребни квалификации:
 

 • Дипломирани економисти – отсек сметководство и ревизија/финансиски менаџмент;
 • Со или без претходно работно искуство.

Дополнителни квалификации:
 

 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање од работа со компјутери (excel, word, power point);
 • Способност за работа во тим;
 • Силни аналитички и организациски вештини;
 • Способност за прилагодување кон брза и динамична работна средина.

Што Ви нудиме:
 

 • Програма за прилагодување и вовед во работата;
 • Програма за постојан личен и професионален развој;
 • Динамична и атрактивна работна околина
 • Развивање на вашите лични и деловни вештини преку работа на предизвикувачки проекти.

 

 

Ве известуваме дека само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме вашите апликации испратете ги

→ Најдоцна до: 03 Декември 2021 година
→ На: careers@bdo.mk,
→ Со назнака: “БДО – Оглас за практиканти”.

 

 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде