Vrabotuvanje.com - Готвач / Помошник во кујна / Слаткар - Скопје и Битола - LL Gourmet
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Готвач / Помошник во кујна / Слаткар

Скопје и Битола

Рок за пријавување:

 • LL Gourmet

Успешната приказна на нашата Компанија ја градиме континуирано вложувајќи во технологија, развој и унапредување на човечките ресурси. Како дел од нашиот внимателно дефиниран план за раст и развој на Компанијата во потрага сме по успешни, енергични и посветени кандидати кои би се придружиле на нашиот тим.

Поради зголемен обем на работа  LL GOURMET  има потреба од вработување на:


Готвач/ка
(2 позиции, Битола)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено минимум средно образование, пожелно угостителско
 • Претходно работно искуство минимум 3 години
 • Самоиницијативност, енергичност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Самостојно врши подготовка и готви оброци согласно дадената листа на јадења
 • Врши контрола на квалитетот на намирниците со кои готви
 • Готви со намирниците согласно утврдените нормативи и дадени упатства за работа од шефот на кујна
 • Соработува  со останатите вработени  во  кујна
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа
 • Се грижи за  хигиената  во кујната

На кандидатот му нудиме:

 • Работа во пријатна, и динамична работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Работен однос заснован на определено време, со можност за продолжување
 • Работа во смени
 • Обезбеден топол оброк

 

Помошник/чка во кујна
(2 позиции, Битола)

 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно угостителско образование
 • Самоиницијативност и креативност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни обврски:

 • Самостојно врши подготовка и изработка на слатки
 • Врши контрола на потребните намирници за подготовка на слатките
 • Дава предлози и креативни идеи за изгледот и изработка на слатките
 • Ги почитува утврдените нормативи и дадени упатства за работа

На кандидатот му нудиме:

 • Конкурентски  месечни примања
 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Организирана исхрана

                                                

Слаткар/ка
(2 позиции, Скопје)
 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно угостителско образование
 • Самоиницијативност и креативност
 • Тимски дух
 • Високо развиена свест за лична хигиена
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи

Опис на работни обврски:

 • Самостојно врши подготовка и изработка на слатки
 • Врши контрола на потребните намирници за подготовка на слатките
 • Дава предлози и креативни идеи за изгледот и изработка на слатките
 • Ги почитува утврдените нормативи и дадени упатства за работа

На кандидатот му нудиме:

 • Конкурентски  месечни примања
 • Работа во пријатна и организирана работна средина
 • Можност за понатамошен професионален развој
 • Организирана исхрана
   

Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV на е-маил vrabotuvanje@llgourmet.mk  со назнака за која работна позиција аплицирате.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде