Vrabotuvanje.com - Асистент за продажба и маркетинг - Скопје - ВИТАНА ТРЕЈД ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за продажба и маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВИТАНА ТРЕЈД ДООЕЛ Скопје

ПРИДРУЖЕТЕ СЕ НА ПОБЕДНИЧКИОТ ТИМ НА ВИТАНА!
 
Потребни ни се енергични лица со одлични комуникациски и продажни вештини, за да се придружат на нашата компанија
 
ДОКОЛКУ ВИЕ СТЕ
 • кул, позитивни, страстни и само мотивирани да постигнете резултати
 • друштвени, отворени и искрено заинтересирани за потребите на другите, вклучително и за компанијата и потрошувачите
 • ориентирани кон потрошувачите и ја разбирате потребата да понудите одлична услуга за клиентите преку циклусот на продажба
 • имате одлични комуникациски вештини
 • имате амбиција да ги научите и подобрите вашите вештини и знаење за продажба и маркетинг
 • имате познавање за клиенти и брендови, истото ќе се земе во предвид и ќе се смета за предност

…Одлично! Тогаш ние имаме ИЗВОНРЕДНА можност за вас!

ВРАБОТУВАМЕ:

АСИСТЕНТ ЗА ПРОДАЖБА И МАРКЕТИНГ
Локација: EAST GATE Скопје 

ГЛАВНИ ОБВРСКИ:

 • Одговорност за целосно функционирање и примена на процедури на продавницата, менаџирање на нарачки и залиха
 • Ориентираност кон потребите на купувачите: нудење помош, совети, мислења и информации за производите
 • Работа на каса, процесирање на плаќања во готовина или платежни картички
   

ВЕШТИНИ И КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Креативни, ентузијасти, пријателски ориентирани и енергични, со вистинска желба да обезбедат извонредна услуга
 • Искуство во продажба, маркетинг и промоција (вештини за продажба, комуникација и презентација)
 • Течно говорење на англиски јазик (писмено и усно) ќе се смета за предност
 • Основно познавање на компјутерски вештини (Word, Excel, Power Point итн.) ќе се смета за предност
 • Образование (минимум ССС)
 • Достапни за работа во смени, недела и празници
   

ШТО НУДИМЕ:

 • Одлични услови за работа во нашето продажно место во EAST GATE Скопје, најголемиот и најсовремен шопинг мол во Регионот
 • Прогресивна, развојна средина, конкурентна плата и можност за брз кариерен раст, вреднување на креативната енергија на сите членови на тимот

 

Ве молиме испратете ја својата биографија на следната маил адреса: contact@vitana.mk најдоцна до 06.12.2021 г.
Ги очекуваме вашите апликации!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде