Vrabotuvanje.com - Машинисти на градежни машини - Куманово - РАПИД БИЛД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Машинисти на градежни машини

Куманово

Рок за пријавување:

 • РАПИД БИЛД ДОО

 

РАПИД БИЛД ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

МАШИНИСТИ НА ГРАДЕЖНИ МАШИНИ
 

Работни задачи:

 • Врши ископи на градилиште 
 • Дотур на градежни материјали на мајстори
 • Затрупување на ровови 
 • Врши пренос на градежни материјали
 • Подготвување на машините за започнување на работниот циклус;
 • Управување со мала машинерија/опрема, лесни возила, тешки возила и тешка опрема на соодветен и безбеден начин;
 • Контролирање и прилагодување на машините;
 • Работење на тешка машинерија со соодветна опрема;
 • Периодично тестирање на работењето на машините;
 • Чистење и одржување на машините и опремата;


Карактеристика за работното место: способност за самостојно извршување на работите, почитување на зададени рокови за исполнување обврски, поттикнување на тимскиот дух во работењето.

Вработениот е со редовно работно време и секако му се платени сите придонеси. 
Нудиме пријатна и професионална работна средина, редовни месечни примања и бонуси.

Сите добиени податоци  ќе се чуваат во Одделот за човечки ресурси  и ќе се обработуваат единствено за потребите на процесот за регрутација и селекција на кадар и ќе се чуваат во временски период од една година. Доколку нема никаква напомена од Ваша страна, податоците ќе бидат уништени.

Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Градежништво, Геодезија и Геологија изнесува 25.150 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде