Vrabotuvanje.com - Стручен соработник - Скопје - БЕЛУПО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен соработник

Скопје

Рок за пријавување:

 • БЕЛУПО ДООЕЛ

БЕЛУПО Претставништво Скопје

 Распишува конкурс за следното работно место: 

СТРУЧЕН СОРАБОТНИК

 
Опис на работа:
 • Посетува лекари во здравствени институции и врши презентација и промоција на производите од портфолиото на БЕЛУПО
 • Посетува фармацевти и врши презентација и промоција на производите од портфолиото на БЕЛУПО, како и имплементација на определените комерцијални активности
 • Ја извршува дадената маркетинг стратегија и планираните промотивни активности со цел постигнување на определените продажни цели
 • Учествува во организација и подготовка на стручни настани (настани организирани од БЕЛУПО, конгреси, симпозиуми) и ги спроведува зададените активности на овие стручни настани
 • Учествува на обуки и континуирано го усовршува своето стручно знаење и продажни вештини
 • Одговара за унапредување на продажните резултати за територијата за која е надлежен
 • Одговара за исполнување на планот на продажба на производите на компанијата во рамките на делот на планот за територијата за која е надлежен
 
Лични карактеристики:
 • Комуникативност и тимска работа
 • Одговорност, систематичност, прецизност 
 • Енергичност и ефикасност
 • Самостојност и работа во рокови
 • Посветеност и подготвеност за понатамошен развој
 
Предност имаат кандидатите со следниве квалификации: 
 • Висока стручна подготовка
 • Медицински, Фармацевтски или Стоматолошки факултет 
 • Поседување на возачка дозвола / задолжително
 
Можности: 
 • Растечка компанија која нуди можност и за индивидуален раст и развој
 • Пријатна интерна средина која поддржува правичност и целосно почитување на секој поединец во компанијата
 • Континуирана инвестиција во едукација и кариерен развој
 • Одлични услови за работа
 
За компанијата:
БЕЛУПО е дел од водечките фармацевтски компании во регионот, која 50 години успешно работи, се модернизира и развива и во моментов е присутна на 19 Европски пазари.
 
БЕЛУПО континуирано вложува голема енергија, знаење и финансиски средства во развојот на висококвалитетни производи и активности кои го промовираат унапредувањето на здравјето и здравиот начин на живот. 
 
Преку основните вредности кои ги промовираме: доверба, страст во работата, задоволство и иновативност, создаваме пријатно работно место во модерна организација, со отворена комуникација која поттикнува креативност во се што работиме. 
 
Нашата сила се нашите вработени. Благодарение на нивниот ентузијазам, посветеност и лојалност Белупо континуирано се развива. Со Белупо во моментов живеат и работат околу 1400 вработени.

Ако сте заинтересирани, верувате дека преку индивидуално усовршување можете да допринесете во понатамошниот развој на компанијата и сакате да станете дел од нашиот тим, Ве молиме да го пратите Вашето CV и пропратно писмо преку полето Брза Апликација.

Контакт телефон: +389 2 2403783
www.belupo.hr

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде