Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВРАБОТУВАЊЕ ХР СОЛУТИОНС Скопје
 

Вработување ХР Солутионс за потребите на КАРЕС вработува:

МАГАЦИОНЕР
Реон: Скопје

Краток опис: Го планира, организира и координира магацинското работење

Опис на работни задачи и обврски:

 • Прием на роба во магацин;
 • Броење, распределување и сместување на робата;
 • Изработка на излезни документи од магацин;
 • Достава на роба до продажни места;
 • Прием и дистрибуција на нарачки од големопродажба;
 • Запазување на роковите за прием и дистрибуција на роба;
 • Контрола и проверка на производите при прием според влезен документ и пријавување оштетени производи, вишок или недостаток на роба до одговорното лице;
 • Грижа за соодветно складирање на артиклите во магацинот со цел нивна заштита и полесно пронаоѓање;
 • Вршење утовар и истовар на роба при прием;
 • Одговорен за залихата во магацин;
 • Вршење на тековни активности поврзани со одржување на возилата со кои располага магацинот;
 • Одржување на хигиена во магацинот;
 • Континуирано унапредување на магацинското работење со генерирање на идеи и имплементација на истите самостојно или со надворешна или внатрешна поддршка;
 • Извршува останати работни задачи кои се доделени од претпоставените;

Потребни квалификации: 

 • Претходно работно искуство во магацин
 • Возачка дозвола: Б категорија
 • Познавање на работа со компјутер
 • Познавање на работа со софтвер за магацинско работење

лични карактеристики:

 • Лојалност, Чесност, Флексибилност, Проактивност, Организираност, Ефикасност

ние нудиме:

 • Постојана работна позиција што вклучува 40 часа неделно работно време (од понеделник до петок) и конкурентна редовна плата

Аплицирајте со испраќање на кратка биографија на е-маил: regrutacija@vrabotuvanje.com.mk
По извршена селекција само одбраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.

КАРЕС е компанија од Скопје со специјализирни продавници каде урбаниот човек, во потрага по софистицирана естетика и функционалност, ќе најде сè за себе и сè за својот домот. Компанијата се стреми комплетно да ги задоволи потребите на клиентите/купувачи, почнувајќи од производи кои постојано ќе ги носат со себе, преку производи кои ќе го разубавуваат просторот каде што ќе бидат поставени, па сè до производи со кои домот ќе стане удобно, убаво и функционално место.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде