Vrabotuvanje.com - Пракса за QA Engineers - Скопје - СИКС П КОНСАЛТИНГ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Пракса за QA Engineers

Скопје

Рок за пријавување:

  • СИКС П КОНСАЛТИНГ
  • Адреса: ul Metodija Shatorov Sharlo 7-2/39, 1000 Skopje


ПРАКСА ЗА QA ENGINEERS
 

Спeцијализирана компанија за Контрола на квалитет на софтвер, има потреба од практиканти кои треба да ги совладаат основните техники на софтверско тестирање, manual и functional testing.

Доколку се совлада задоволително праксата, практикантот ќе има можност за вработување.

Единствена квалификација е лицето да има завршено или да е во последната година студии на технички факултет.

Потребно е математичко и логичко размислување.

 

Работата се одвива во канцеларии во Аеродром, Скопје.
Месечен износ за праксата е во висина од 6.000 денари.

Праксата трае 2 месеци. Почетокот на праксата е на 15ти јануари 2022.

Вашите пријави може да ги доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде