Vrabotuvanje.com - Козметичар/ка - Скопје - Hilton Hotels
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Козметичар/ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hilton Hotels

 

 
Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин.

По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.

DoubleTree by Hilton Skopje врaботува:
 

КОЗМЕТИЧАР/КА

 

Кандидатите треба да поседуваат претходно работно искуство од најмалку 3 години во реномиран СПА Центар, козметичко или студио за убавина, фитнес и боди-билдинг центар или Хотел, и да ги поседуваат следните квалификации и знаења:

  • Масажа на лице и тело;
  • Козметички третмани за лице и тело;
  • Маникир и педикир.
*Работниот процес е организиран во две смени.
*Износот на платата е компетитивен согласно искуството на кандидатот, знаењето и квалификациите.

 

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите директно на hr@hiltonskopje.com
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде