Vrabotuvanje.com - Хигиеничар/ка - Скопје - Hilton Hotels
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Хигиеничар/ка

Скопје

Рок за пријавување:

  • Hilton Hotels

 

 

Во Хилтон веруваме дека угостителството не е само професија. Тоа е патување кое води до личен развој, раст и откривање на разни заедници и култури. Нашиот тим го сочинуваат извонредни професионалци кои заедно работат да овозможат исклучителни искуства за секој наш гостин.

По патот на кој поставуваме стандарди во хотелиерството, нашата визија „да го згрееме светот со топлината на гостопримството“ постојано не мотивира. Ние нудиме многу повеќе од соба за ноќевање. 

Ние создаваме незаборавни искуства за нашите гости, значајни можности за нашите вработени и позитивно влијаеме во заедницата од која сме дел.

Ако сакате да се придружите на нашето големо семејство, имаме отворени позиции за Вас.
DoubleTree by Hilton Skopje врaботува:

Хигиеничар/ка

 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

  • Основно образование
  • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета за предност​
 

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:​

  • Ја одржува хигиената во хотелот
  • Водење евиденција на средствата за одржување на хигиената​

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:​

  • Вредна и одговорна личност
  • Педантност и темелност
  • Позитивен и енергичен пристап кон работата​
 

Вашата професионална биографија (CV) можете да ја испратите на следната адреса: marjan.kajevski@hiltonskopje.com

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде