Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ ДООЕЛ


 


ДПТП ПЕРПЕТУУМОБИЛЕ СЕКЈУРИТИ има потреба од лица за позиција
Комерцијалист​ (м/ж)


 

Одговорности и задачи на Комерцијалист ќе бидат: 

 • Врши понуда и продажба на услугите и производите кои што ги нуди компанија и договара со потенцијални клиенти во рамките на своите овластувања
 • Врши посета и  продажба на услугите во определени реони
 • Го испитува пазарот, ја следи побарувачката, промените и интересот за нови производти на пазарот и за тоа редовно го известува Раководителот и Генералниот Директор
 • Води евиденција за сите понудени услуги на клиенти и изработува дневни, неделни месечни и годишни комерцијални извештаи

Личен профил: 

 • Вредна и одговорна личност 
 • Професионалност
 • Подготвеност за тимска работа 

Потребни квалификации за работното место Комерцијалист се: 

 • Минимум ССС образование 
 • Возачка дозвола минимум Б категорија 
 •  Познавање на Англиски јазик
 • Познавање на работа со компјутери
 • Претходно работно искуство ќе се смета за предност


Сите заинтересирани кандидати своите биографии можат да ги испратат преку полето Брза Апликација.​

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде