Vrabotuvanje.com - Сметководител (м/ж) - Скопје - ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕСИ ВРЕМЕНО ВРАБОТУВАЊЕ Скопје

За вработување кај наш реномиран клиент чија дејност е од областа на трговија со храна, пијалаци и тутун потребен е: 

СМЕТКОВОДИТЕЛ (М/Ж)

ОПИС НА РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Книжење на изводи, влезни и излезни фактури;
 • Следење на залиха, следење на состојби на добавувачи и купувачи;
 • Останати сметководствени активности согласно сметководствените стандарди. 
 
БАРАМЕ:
 • Завршено ВСС-Економски факултет;
 • Претходно работно искуство од минимум 2 (две) години;
 • Претходното работно искуство во трговија ќе се смета за предност;
 • Познавање на Microsoft`s Vision ќе се смета за предност;
 • Основно познавање на англиски јазик;
 • Напредно познавање на Word, Excel и Outlook;
 • Ориентација кон детали;
 • Професионалност, доверливост и исполнителност.
 
НУДИМЕ:
 • Работно време од понеделник до петок од 08:00 до 16:00 часот;
 • Можност за почеток – Веднаш;
 • Вработувањето е со договор на определено време од 3 месеци, со можност за негово продолжување.

Доколку ги исполнувате наведените критериуми, своите биографии испратете ги на rabota@esi.mk и наведете ја позицијата за која аплицирате.

ЕСИ (Employment Services International)
ул. Костурски херои 62/1,1000 Скопје
T: +389 2 3246-899, Ф: +389 2 3246-897
rabota@esi.mk, www.esi.mk 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде