Vrabotuvanje.com - Рецепционер/ка - Скопје - Solun Hotel & Spa
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер/ка

Скопје

Рок за пријавување:

 • Solun Hotel & Spa

Solun Hotel & Spa, поради проширување на тимот, има потреба од следната работна позиција:

РЕЦЕПЦИОНЕР/КА
Работа во смени


Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование
 • Минимум две година претходно работно искуство на иста позиција
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност
 • Познавање на работа на компјутер

Одговорности и задачи:

 • Прима гости и на основа нивното барање дава потребни информации за хотелот и услугите
 • При доаѓање на гостите им дава потребна информација за хотелските соби, цените и друго
 • Должен е и одговорен за реализирање на превземените обврски во врска со извршените резервации
 • Ги евидентира резервациите по датумот на доаѓање и заминување

Личен профил:

 • Комуникативна, одговорна и лојална личност
 • Љубезност и педантност, со позитивен став
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Тимска работа и професионален однос кон клиенти

 
Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде