Vrabotuvanje.com - CNC Техничар/ Инженер - Охрид - КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

CNC Техничар/ Инженер

Охрид

Рок за пријавување:

 • КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА

КОСТАЛ е денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. 
 
Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголеми производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, Фолксваген, Ауди, Мерцедес, Порше, Тесла, Јагуар, Ланд Ровер. 
 
Дали е важно за Вас, како што е и за нас, процесите континуирано да се унапредуваат и подобруваат, а работата со напредните технологии да стане дел од вашето секојдневие?
 
Дали сакате да го збогатите вашето професионално и животно искуство во рамките на Компанија која овозможува професионален и личен напредок, обезбедувајќи истовремено ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ  и баланс помеѓу работата и приватниот живот.
 
Со нас – КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА, можете да направите разлика!
 
КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА има потреба од 
 
 
CNC Техничар/ Инженер (CNC Technician/CNC Engineer)
 
 
Работни задачи и одговорности: 
 • Сетира, одржува и ракува со CNC машините;
 • Работи во CAD програм и прави проверка на зададени параметри согласно барањата од производството.
 • Врши изработка за барани дизајни;
 • Прави  програми за CNC  (машини за мелење и EDM) ;  
 • CNC техничарот/ инженерот репортира до менаџерот за одржување;
 
Образование, искуство, вештини:
 • ССС или ВСС од Машинска струка; 
 • 3 годишно искуство во работа со CNC  машини и машина за мелење EDM;
 • Познавање на софтверот Catia 3D Design;
 • Искуство во програмирање машини за CNC ;
 • Познавање на програми за контрола на CNC  машини, ќе се смета за предност;
 • Познавање на Microsoft Office производи (Word, Excel, Power Point и E-Mail - Outlook) како и нумерички способности; 
 • Одлично познавање на англиски јазик (чита, пишува, говори); 
 • Спремност за патување и подолг престој на обука во странство.
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете ја вашета лична биографија “CV” и мотивационо писмо на англиски јазик со известување за "CNC ехничар/ Инженер" преку полето Брза Апликација.
 
КОСТАЛ Македонија е работодавач кој нуди  еднакви можности, посветен на ангажирање на разновидна работна сила и одржување на инклузивна култура.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати ќе бидат повикани на интервју.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Машинско инженерство и Бродоградба изнесува 26.404 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде