Vrabotuvanje.com - Продавач/ка во месарница на деликатес - Скопје - КОМПАНИЈА ПОПОВСКИ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка во месарница на деликатес

Скопје

Рок за пријавување:

 • КОМПАНИЈА ПОПОВСКИ ДОО
 • Адреса: Партизански Одреди 66в, 1000 Скопје

Компанијата ПОПОВСКИ со искуство во трговијата веќе 30 години која се занимава со малопродажба, производство и големопродажба на месо и други прехрамбени производи ​има потреба од следната работна позиција:

ПРОДАВАЧ/КА ВО МЕСАРНИЦА НА ДЕЛИКАТЕС

Потребни квалификации:​

 • ​Минимум завршено средно образование
 • Претходно работно искуство со месо, месни производи и деликатесни производи ќе се смета како предност
 • Познавање на англиски или други јазици
 • Работно познавање од компјутери
   

Очекувани вештини и способности:​

 • Одлични комуникациски и др. вештини
 • Организациски и аналитички способности
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Динамични, иницијативни и насочени кон резултати
 • Способност за индивидуална и тимска работа

Работни услови:​

 • Основна нето плата се определува во зависност од претходното работно искуство со можност за зголемување  во однос на работната успешност + бонуси во зависност од извршувањето на работните задачи.
 • Работа во смени. Прва смена од 08:00-15:30/Втора смена од 12:30-20:00 часот и еден ден слободен во текот на неделата.
 • Се почитуваат Законските одредби во однос на пријавување на полно работно време, здравствено осигурување, годишни одмори, исплата на регрес за годишен одмор.

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат горенаведените квалификации се поканети да аплицираат со своето резиме преку полето Брза Апликација

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде