Vrabotuvanje.com - Рецепционер - Битола - Ле Гранд Казино
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Битола

Рок за пријавување:

 • Ле Гранд Казино

 

 

 

 

Со повеќе од 20 години на пазарот, Ле Гранд Казино Битола е едно од најстарите казина во нашата земја, синоним за перфектно искуство во светот на игрите на среќа.

Ле Гранд Казино Скопје вработува
РЕЦЕПЦИОНЕР

 

Работни одговорности на Рецепционер во Ле Гранд Казино Битола:

 • Ги пречекува гостите во казиното и води евиденција;
 • Кореспонденција помеѓу сите сектори;
 • Одговара на телефонски повици, одговара на барањата на гостите;
 • Други одговорности соодветни на работното место Рецепционер.

Кандидатот треба да ги поседува следните карактеристики:

 • Да е љубезна, ведра и насмеана личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Лојалност, чесност и доверливост;
 • Комуникативна личност со професионален однос кон клиентите;
 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Личност која со ентузијазам ќе ги учи и применува работните задачи.

Потребни квалификации и компетенции:

 • Минимум средно образование (ССС);
 • Искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Познавање на англиски и грчки јазик ќе се смета за значајна предност;
 • Работа во 3 смени.

Компанијата нуди редовни месечни примања и работа во одлична атмосфера.

Локација:  Битола

Тип на вработување: Полно работно време

Рок за пријавување на огласот: 31.01.2022

Како да аплицирате:

Пратете ни ја Вашата комплетна апликација (CV и Мотивационо писмо, Диплома од последно завршено образование, Сертификати соодветни за работната позиција, Препораки од претходни работодавачи) на следниот меил: hr@legrandcasinoonline.com и во subject наведете „Рецепционер – Ле Гранд Казино Битола“.

Лице за контакт: Димитрија Ристевски – Сектор за Човечки ресурси

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ле Гранд Казино Битола е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде