Vrabotuvanje.com - Оператор за CNC машина во машинска алатница - Скопје - ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор за CNC машина во машинска алатница

Скопје

Рок за пријавување:

  • ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково

Hi-Tech Corp. 
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 40 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Bosch, Siemens, Apple, Continental

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позициите:

Оператор за CNC машина во машинска алатница

 
 
Потребни квалификации: 
  • Машински инженер или машински техничар 
  • Работно искуство на ЦНЦ машина (Pro Master), струг или фрез машина
  • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери

Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:
  • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани, одговорни и посветени на работата
  • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери 

Компанијата обезбедува:
  • Организиран превоз од и до работното место 
  • Обуки за позициите оператори и процес инженери 
  • Склучување на договор за работа
 

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 20.01.22 да достават кратка биографија – CV на е-маил: contact@hitech.com.mk
Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде