Vrabotuvanje.com - Опслужувачи на жичарница - Ресорт Маврово, с.Маврово - Ресорт Маврово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Опслужувачи на жичарница

Ресорт Маврово, с.Маврово

Рок за пријавување:

 • Ресорт Маврово

Ние сме планински ресорт, едно сме со природата, работиме и живееме за планината. Нашите гости се наше најголемо богатство и наша мисија е нивната среќа. Ресорт Маврово (Хотел Бистра, Хотел Спорт и Хотел Лоџ, Спорт и Ски Центар Маврово) е место за одмор и рекреација на фамилии со деца, спортски припреми на професионални спортски организации и канцеларија за работа на индивидуалци и организации во сите годишни времиња.

Нашите вработени се нашето лице на љубезност, гостопримство и беспрекорна услуга поради кои, гостите доаѓаат како гости, а си заминуваат како наши пријатели.

Ски центар Ресорт Маврово вработува 

ОПСЛУЖУВАЧИ НА ЖИЧАРНИЦА
(за сезонска работа од општина Маврово и Ростуше или Гостивар)

 

Работни одговорности на Општ работник во Ресорт Маврово ДОО:

 • Помага за безбедно качување и симнување на гостите на жичарница;
 • Ги управува и одржува жичарницата и ски лифтовите;
 • Редовна комуникација со колегите вработени во Ски центарот;
 • Други одговорности соодветни на работното место Опслужувач на жичарница.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Проактивна, вредна и енергична личност;
 • Љубезна и културна личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Тимски играч и колегијалност;
 • Лојалност и чесност;
 • Брзина и ефикасност во вршење на работните задачи.

Потребни квалификации:

 • Kандидатите мора да се од општина Маврово и Ростуше или Гостивар;
 • Мин. ССС;
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Работа во планински услови.

Доколку станете наш вработен добивате:

 • Обезбеден превоз до и од работно место;
 • 2 топли напитоци во текот на денот.

Локација:  Ресорт Маврово – Маврово

Тип на вработување: Сезонска работа

Рок за пријавување на огласот: 31.01.2022

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо на следниот меил: hr@resortmavrovo.com и во subject наведете Опслужувач на жичарница.
Лице за контакт: Димитрија Ристевски – Сектор за Човечки ресурси, К.А.К. ДОО

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати на компанијата;
 • Ресорт Маврово е горд работодавач кој дава еднаква шанса на сите.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде