Vrabotuvanje.com - Негувателка / Воспитувачка - Маврово - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Негувателка / Воспитувачка

Маврово

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Имаме потреба од:

ДАДИЛКА

 

Работни задачи и одговорности на Дадилка:

 • Води грижа за здравјето и безбедноста на децата;
 • Се грижи за хигиената и чистотата;
 • Припрема храна за децата и помага во нивно хранење;
 • Планира дидактички методи, форми и принципи на работа со деца од предучилишна возраст;
 • Работи на адаптацијата и социјализацијата на децата како и на унапредување и развивање на интелектуалните и комуникациските вештини;
 • Создава основа и интерес кај децата за развивање на основните културно-хигиенски и работни навики;
 • Ги знае и разбира развојните фази кај децата од предучилишна возраст и планира едукативни активности согласно нивната возраст;
 • Oсмислува и развива outdoor активности во природа за децата, кога временските услови го дозволуваат овој метод на работа.

Карактеристики кои нашиот идеален кандидат треба да ги поседува:

 • Лојалност и чесност;
 • Доверлива личност;
 • Вредна и позитивна личност;
 • Одговорност и посветеност кон работата;
 • Флексибилност и адаптибилност;
 • Желба за работа со деца;
 • Jа сака планината и ја адаптира својата програма за outdoor активности во природа.

Потребни квалификации:

 • ВСС (Педагошки факултет, насока Предучилишна возраст, Педагогија);
 • Потребно е искуство на слична работна позиција и препораки од претходни работодавачи;
 • Флексибилно работно време.

Локација:  Скопје и можни патувања во Маврово

Тип на вработување: Полно работно време

Рок за пријавување на огласот: 10.02.2022

Како да аплицирате:

Пратете ни го Вашето CV и Мотивационо писмо на следниот меил: hr@resortmavrovo.com и во subject наведете Дадилка.
Лице за контакт: Димитрија Ристевски

Disclaimer:

 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги исполнуваат бараните критериуми и компетенции и кои ќе имаат комплетна апликација;
 • Кандидатите во процесот на селекција ќе бидат тестирани;
 • Кандидатот со испраќање на апликацијата се согласува истата да остане во базата на кандидати.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Грижа (за деца, за постари лица...) изнесува 16.702 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде