Vrabotuvanje.com - Вилушкарист - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

Канадско-Македонска Фирма  опремена со најсовремени комори за замрзнување и чување на производи, лоцирана во индустриска зона Ќојлија/Петровец  има потреба од :

вилушкарист

Одговорности и задачи:

  • Утовар, истовар, сортирање, палетизирање и складирање на стока
  • Оптимално организирање на просторот во магацинот
  • Управување со средства, алати и машини за внатрешен транспорт, товарење и истоварување по налог на претпоставените
  • Навремено известување на претпоставените за сите неправилности во функционирањето на уредите во магацинот и неправилности со стоката

потребни квалификации

  • Минимум Средна Стручна Спрема – ССС;
  • Задолжително поседување на Лиценца за управување со вилушкар
  • Задолжително претходно искуство со управување со виљушкар
  • Возачка дозвола Б-категорија.


Доколку ги исполнувате горенаведените услови и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете ја Вашата биографија преку полето Брза Апликација.

Избраните кандидати ќе бидат контактирани за понатамошно интервју. 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде