Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

  • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ


Одговорности и задачи:

  • Подготвување на завршна сметка
  • Поднесување на извештаи за НБРМ и статистрика
  • Изготвување извештаи по барање на менаџментот
  • Водење на комплетно материјално и финансиски сметководство
  • Предност имаат кандидади со искуство во CFMA систем
  • Изготвување плати
  • Поддавање на ДДВ пријава
  • Добро познавање на домашната законска регулатива и релевантни сметковотствени стандарди
  • Лиценца за овластен сметководител

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде