Vrabotuvanje.com - Соработник во сектор за сметководство - Скопје - РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Соработник во сектор за сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • РСМ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
 • Адреса: Ул. Даме Груев бр.8 Скопје Центар, 1000 Скопје

РСМ е моќна мрежа на ревизорски, даночни и консултантски експерти со канцеларии низ целиот свет. Како сплотен тим, споделуваме вештини, мислења и ресурси, како и  пристап фокусиран на клиентот којшто се базира на длабоко разбирање на вашиот бизнис. На тој начин ве поттикнуваме да се движите напред со самодоверба и да го разберете вашиот целосен потенцијал. Ова е моќта на тоа да се биде разбран.
 

РСМ објавува оглас за работно место:
Соработник во сектор за сметководство
за канцеларија во Скопје

Основните работни задачи за оваа позиција ги опфаќаат следните обврски:

 • Поддршка на надредениот во спроведување на секојдневните обврски од областа на сметководството;
 • Извршување на сите задачи зададени од надредениот;
 • Комуникација со клиенти и надлежни институции;
 • Изработување на извештаи и вршење контрола на книжењата и на документите;
 • Помагање при поставување и имплементација на сметководствени системи;
 • Контрола и надзор над работата на другите колеги.

критериуми за работно место:

 • Минимум 3 год. работно искуство во областа на сметководство;
 • Завршено високо образование – Економски факултет (насока Сметководство и ревизија се смета за предност);
 • Добро познавање на MS Office, посебно на MS Excel;
 • Високо ниво на деловен англиски јазик
 • Одлични комуникациски вештини и способност за индивидуална и тимска работа
 • Педантност, аналитичност, одговорност, исполнителност;
 • Умешност да се работи со голем обем на информации и работа во куси временски рокови.

Вашата професионална биографија, ја очекуваме преку полето Брза Апликација, со назнака „За работно место: Соработник во сметководство“.
Прием на апликации до: 24.01.2022
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде