Vrabotuvanje.com - Стручни соработници (медицински претставници) - Скопје - ДЕМАКС НОВА ИНТ ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручни соработници (медицински претставници)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕМАКС НОВА ИНТ ДООЕЛ Скопје
 • Адреса: ул. Војвода Васил Чакаларов 1-1/1, 1000 Скопје
 • Веб страна: http://www.demaxnova.com


Фармацевтската компанија ДЕМАКС НОВА ИНТ од Скопје објавува оглас за вработување на:
2 стручни соработници (медицински претставници) за територија на Р. Македонија:
 

Потребни квалификации:

 • Високо образование (медицински, фармацевтски или стоматолошки факултет),
 • Активно познавање на англиски јазик,
 • Одлично познавање на MS Office,
 • Положен возачки испит (Б категорија)
 • Место на живеење во Скопје.

Вештини и способности:

 • Одлични комуникатори, аналитичари и организатори,
 • Стручност и елоквентност, енергичност,
 • Претприемачки дух, успешно продавање на производ или услуга,
 • Справување со работа под притисок, исполнување таргети,
 • Задолжително претходно работно искуство  при групни презентации и работа на терен.

Нудиме:

 • Работа во динамична средина, млад тим од стручни лица, добри услови, врвна обука, можност за докажување на вашите професионални способности, интернационална кариера.

Одговорности:

 • Презентирање и промоција на ОТЦ препарати и диететски суплементи преку редовни посети на лекари и фармацевти.

Сите заинтересирани кандидати да достават CV, фотографија и мотивационо писмо на македонски јазик преку полето Брза Апликација.
​Огласот трае до 31.01.2022 година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде