Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - ТД ТАЛИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

  • ТД ТАЛИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

ТД Талија Скопје
Има потреба за вработување на 1 (едно) лице на работна позиција:

 ОДГОВОРЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ

Потребно образование, квалификации и вештини:

  • ВСС-Економски факултет,
  • Поседување на уверение за овластен сметководител,
  • Задолжително претходно работно искуство на наведената позиција со комплетно финансиско и материјално водење на сметководството (најмалку 5 години), предност ќе имаат кандидатите кој имаат искуство со смедководство во производствен процес
  • Задолжително предходно искуство во подготвување на завршна сметка,
  • Познавање на MS Office, запознаеност со CFM програм за материјално и финансово работење ќе се смета за предност
  • Систематичност, организираност и иницијативност, способност за индивидуална и тимска работа, висок личен интегритет, комуникациски и аналитички вештини, одговорен пристап кон работа.

Опис

  • Работни часови дневно: 8
  • Работни часови неделно: 40
  • Работно време: од понеделник до петок  (08:00 - 16:00)

Основна нето плата: по договор согласно работното искуство

Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат горенаведените услови потребно е да испратат кратка биографија (CV), најдоцна до 30.01.2022, со назнака „ Апликација за одговорен сметководител ” преку полето Брза Апликација. 

Изборот на кандидатите ќе се изврши od 01.02.2022-07.02.2022

Некомплетни и ненавремено доставени пријави нема да се земат во предвид при разгледувањето. Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани.

 

 

Контакт информации
Тел: +389 2 2782-712
E-mail: gordana.nikolovska@talija.com.mk
Лице за контакт: Гордана/Љупка

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде