Vrabotuvanje.com - Техничари, за оператори за работа на процесни линии - Скопје - ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Техничари, за оператори за работа на процесни линии

Скопје

Рок за пријавување:

 • ХАЈ-ТЕЧ КОРПОРАЦИЈА ДОО с.Орешани Зелениково

Hi-Tech Corp.
е водечки Европски производител на eлектронски печатени плочки

компанија која постои 40 години, со повеќе од 220 вработени, од кои над 100 се дипломирани инженери и извезува 100% од своето производство на странски
пазари, опслужувајќи широк спектар на индустрии (Bosch, Siemens, Apple, Continental

Hi-tech Corp. објавува
К О Н К У Р С
за вработување на повеќе лица на позициите:

Техничари, за оператори за работа на процесни линии

 
Потребни квалификации: 
 • Завршено средно училиште: електротехничко или хемиско и други (со или без работно искуство)
   
Кандидатите треба да ги исполнуваат и следните услови:
 • Способност за следење на континуирани обуки, да се дисциплинирани, одговорни и посветени на работата
 • Познавање на англиски јазик и работа со компјутери 
 • Способност за работа во 4 смени
   
Компанијата обезбедува:
 • Организиран превоз од и до работното место 
 • Обуки за позициите оператори 
 • Склучување на договор за работа
   

Кандидатите кои ги исполнуваат условите можат најдоцна до 30.01.2022 
да достават кратка биографија – CV преку полето Брза Апликација.

Ќе бидат разгледани само оние апликации кои содржат комплетни информации 
(адреса, телефон и датум на раѓање, фотографија, назив на фирмите и период во кој е стекнато претходното работно искуство, итн.) и скенирано уверение за завршено образование.

Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде