Vrabotuvanje.com - Финансиски асистент - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Финансиски асистент

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

 

  Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, Ве очекуваме! 
Prime Service ја отвара следната работна позиција:

финансиски асистент

Потребни квалификации:

 • Завршен Економски Факултет на Универзитет „Св. Кирил и Методиј„ Скопје 
 • Смер финансиски менаџмент или сметководство и ревизија со просек 8,5
 • Одлично познавање на Англиски Јазик 
 • Одлично познавање на WORD I EXCEL

Дополнителни квалификации/вештини/познавања:

 • Високо развиени аналитички и орханизациски способности
 • Посветеност, лојалност, проактивност, темелност и прецизност во работењето
 • Желба за постојано учење и професионален напредок
 • Способност за тимска, но и индивидуална работа

Лицето ќе биде одговорно за:

 • Водење на финансиски и административни работи
 • Прием и архивирање на документи
 • Вршење на плаќања
 • Подготовка на финансиски извештаи согласно потребата на претпријатието
 • Комуникација и координација со надворешното сметководство и подготовка на документи за нив

Ние Ви нудиме:

 • Стабилно работно место со постојана динамичност
 • Можност за напредок во рамки на компанијата
 • Атрактивни месечни примања
 • Позитивна атмосфера​


​Својата професионална биографија CV може да ја доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде