Vrabotuvanje.com - Рецепционер / Рецепционерка - Скопје - АРКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Рецепционер / Рецепционерка

Скопје

Рок за пријавување:

  • АРКА ДООЕЛ

Секторот Рецепција во Хотел Арка има потреба да го дополни тимот со:
 

РЕЦЕПЦИОНЕР / РЕЦЕПЦИОНЕРКА

 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

  • Професионален и љубезен однос кон клиенти;
  • Колегијалност со другите членови на тимот;
  • Одлично познавање на Англиски јазик;
  • Работно познавање на компјутери;
  • Флексибилност за работа во смени;
  • Со или без работно искуство.

Нудиме:

  • Искуство и обука во хотел од 5 ѕвезди;
  • Можност за кариерно напредување;
  • Регулиран работен однос и редовна исплата на плата и придонеси.
 
 
Заинтересираните кандидати да достават своја биографија / CV преку полето "Брза Апликација".
Одбраните кандидати ќе бидат контактирани телефонски.

​За повеќе информации: career@hotelarka.mk
 
Хотел Арка е модерен хотел со 5 ѕвезди лоциран во срцето на Старата скопска чаршија. Хотел Арка е фер работодавач од 2003 година и сите апликации се строго доверливи.

www.hotelarka.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде