Vrabotuvanje.com - Материјален сметководител - Скопје - ЕССЕ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Материјален сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕССЕ ДООЕЛ

 

 
 
ЕSSE ДООЕЛ има потреба од следната работна позиција:
 
МАТЕРИЈАЛЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ
 

Опис на работно место:

 • Изработка на фактури
 • Известување за залихите на стоките и материјалите
 • Учество во попис и обработка податоци поврзани со истиот
 • Прием и обработка на влезни документи
   

Предност ќе имаат кандидатите со:

 • Работно искуство во сметководство или администрација
 • Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office) и сметководствени апликации
 • Познавање на Англиски јазик
 • Комуникативност и тимска работа
 • Трудољубивост и доверливост
 

Ве молиме испратете пропратно писмо и биографија на македонски јазик преку полето "Брза Апликација".
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде