Vrabotuvanje.com - Адвокатски приправник - Скопје - АДВОКАТСКО ДРУШТВО АПОСТОЛСКА, АЛЕКСАНДРОВСКИ И ПАРТНЕРИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Адвокатски приправник

Скопје

Рок за пријавување:

 • АДВОКАТСКО ДРУШТВО АПОСТОЛСКА, АЛЕКСАНДРОВСКИ И ПАРТНЕРИ
 • Адреса: ул. Наум Наумовски Борче бр.40 кат 5, 1000 Скопје
 • Телефон: +38922466001
 • Веб страна: http://www.businesslaw.mk

 

 

Преку менторска соработка во насока на професионален развој нудиме можност за проширување на знаењата од областа на Деловно / Корпоративно право.

Заради проширување на својот тим Адвокатското Друштво Апостолска, Александровски и Партнери има потреба од 

АДВОКАТСКИ ПРИПРАВНИК

ОДГОВОРНОСТИ

 • Практична примена на парничната и административната постапка, материјалните прописи од областа на граѓанското, стопанското, трудовото, стечајното и друго сродно право;
 • Изготување и поднесување на документи (пријави, изјави, одлуки, барања, поднесоци, предлози за издавање на нотарски платен налог, приговори, тужби, жалби) за постапки пред Централен регистар, Агенција за вработување на РСМ, Агенција за катастар на недвижности РСМ, надлежните судови, нотари и извршители;

ШТО ТРЕБА ДА ПОСЕДУВАТЕ?
 

 • Правен факултет; 
 • Активно познавање на Англискиот јазик;
 • Одлично се изразувате на македонски јазик
 • Напредна работа со компјутер и MS Office; 
 • Возачка дозвола Б категорија

ШТО НУДИМЕ
 

 • Работа во динамичен тим;
 • Одлични работни услови
 • Стекнување на искуство во повеќе области

Доколку сакате да работите со нас во динамична средина, полна со предизвици, имате желба за учење и работа, Ве повикуваме да ни испратите своја биографија.

По извршена селекција најдобрите кандидати ќе бидат повикани на интервју.

Би сакале да работите со нас?

ПРИЈАВЕТЕ СЕ ПРЕКУ ПОЛЕТО БРЗА АПЛИКАЦИЈА!

Пријавите можете да ги испратите најдоцна до 27.01.2022.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде