Vrabotuvanje.com - Возачи на товарни возила - камион - Скопје - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возачи на товарни возила - камион

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПЕКАБЕСКО АД


ПЕКАБЕСКО АД

АКО САКАТЕ ДА БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА УСПЕШНА КОМПАНИЈА

Производителот на сувомесни производи и трговец на големо со прехрамбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на целите ви нуди слободни работни позиции:

ВОЗАЧИ НА ТОВАРНИ ВОЗИЛА - КАМИОН (2) два ИЗВРШИТЕЛИ 

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:
  • Средна стручна подготовка 
  • Со работно искуство како возач
  • Возачка дозвола  Ц категорија 
  • Предност имаат кандидати кои работеле на дистрибуција на храна 
     
Работниот однос се склучува на одредено време  од 6 месеци (пробен период)со можност за продолжување,вкупни примања до  40.000,00   денари , работното време е  40 часа неделно ,избор ќе се изврши во рок од 5 дена по истекот на рокот за пријавување  во зависност од бројот на пријавените кандидати.

Напомена - молбите на кандидатите кои немаат работно искуство во струката и немаат возено возило од Ц категорија нема да се разгледуваат.

Испратете го вашето CV (молба) преку полето Брза Апликација
Апликациите да се достават заклучно со 01.02.2022
година.
Ќе бидат контактирани кандидатите кои ги задоволуваат критериумите.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде