Vrabotuvanje.com - Биохемичар - Скопје - ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА

 

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

БИОХЕМИЧАР

Потребни квалификации:

 • Природно математички факултет биохемија/аналитичка хемија
 • Работно користење на компјутер – MS office
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување на возачка дозвола Б-категорија- активен возач
 • Со или без работно искуство во лабораторија
 • Поседување работно искуство за вадење на крв- венепункција со вакум системи (предност)

Потребни способности и вештини:

 • Организираност и одговорност во работата
 • Одлични комуникациски способности
 • Ориентираност кон рокови и совесност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа

Одговорности и задачи:

 • Земање на материјал за анализа и лабораториски испитувања
 • Компјутерска анализа на примероците
 • Подготовка на резултати и доставување до пациентите
 • Се грижи за исправноста на опремата во лабораторија

Компанијата нуди:

 • Динамична работна средина;
 • Редовни месечни примања.

Со доставата на мојата биографија се согласувам ПЗУ Биотек лабораторија да обработува податоци за цели на пополнување на отворената работна позиција за која конкурирам но и да ги користи податоците од мојата биографија, вклучувајќи ги и сертификатите, препораките и сите останати документи со цел во иднина да ги разгледа и за други отворени работни позиции од кои ќе има потреба компанијата.  

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

**Ги замолуваме само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови да аплицираат на огласот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде