Vrabotuvanje.com - Оператор на премази - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на премази

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје


Групацијата LIBERTY Steel Group, како дел од GFG Alliance, е глобална компанија за челик и рударство со над 30.000 вработени на повеќе од 200 локации на четири континенти. Тоа е меѓународен бизнис со интегрирана понуда - од производство на течен челик направен од суровини и рециклирани материјали до челици со голема прецизност и придружни услуги, достапни за клиенти ширум светот.
 

Либерти Скопје, како дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани, поцинкувани и пластифицирани производи, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. Ние веруваме дека нашата позиција во челичната и рударската индустрија носи уникатни можности.
 
За потребите на нашето производство, ги покануваме сите заинтересирани лица да аплицираат за следната позиција:
 

Оператор на премази (оддел Пластификација)
 
Клучни одговорности:
 • Подготвува обложни средства (финиш, ЛЗС, прајмер) за нанесување
 • Контролира нанос и вискозитет
 • Го контролира нивото на траката во печката
 • Ги контролира потребните хемикалии за работа и навремено реагира 
 • Го известува операторот на кади за проблемите со нанесувањето на обложните средства
 • Одговорен е за запазување на технолошките параметри
 • Соработува со погонската лабараторија за дебелината на обложните средства
 • Учествува при промена на наносните валци
 • Учествува при истовар на бурињата со обложни средства од плоча
 • Учествува при изнесување и складирање на празните буриња
 • Ги чисти наносите и потпорните валци на машината за нанесување
 • Управува со кранчето во кулата
 • Ги извршува сите административни работи (извештаи, внесувања, известувања, итн) согласно процедурите за работа 
 • Се грижи за хигиената (чистотата) во својата смена и истата ја предава исправна на наредната смена
 • Ги спроведува мерките за заштита при работа, пожар и екологија 
 • Врши и други бизнис задачи по барање на неговиот/нејзиниот главен претпоставен
 
Личен профил:
 • ССС 
 • Работно искуство од мин. 3 години
 • Професионална експертиза
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Што нудиме:
Динамична работна средина во која се стимулира учење и професионален развој. Конкурентен надомест како и ПРИВАТНО ЗДРАВСТВЕНО ОСИГУРУВАЊЕ.
 
Доколку барате можност за работа на предизвикувачки проекти, со цел да влијаете на бизнисот на позитивен начин, Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде