Vrabotuvanje.com - Графички дизајнер - Скопје - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Графички дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД


 

Спорт-Лаиф Трејд ДОО e компанија која работи на пазарот на игри на среќа подолго од 20 години. Деловната политика на компанијата се заснова на современи деловни принципи. Во текот на изминатите години станавме еден од водечките организатори во областа на игри на среќа и спортските обложувалници. Постојано сме во потрага во пронаоѓање на квалитетни кадри.Се грижиме и инвестираме во своите вработени преку тимска соработка и разни обуки за континуиран развој и професионален напредок во кариерата,што претставува наш приоритет.

За своите потреби Спорт Лаиф вработува на позиција:
ГРАФИЧКИ  ДИЗАЈНЕР

 
Опис на работни задачи:
 • Графички  дизајнира и подготвува маркетинг-материјали за печат (постери, брошури, носачи на рекламни пораки, летоци, налепници, маици, светлечки реклами, брендирање возила, објекти и сл.)
 • Дизајнира визуелни решенија за маркетинг – кампањи и промоции
 • Врши интерна ефективна комуникација во компанијата за дефинирање на целите и на основните елементи од финалниот дизајн
 • Дизајнира и графички ги уредува потребните материјали , билтени, летоци, материјали за социјални медиуми и сл.
 • Дава поддршка во одржување на профилите на социјалните мрежи на компанијата со поставување постови, customer care поддршка и сл.
 
Потребни компетенции и вештини:   
 • Високо образование  VII степен
 • Минимум 1 до 2 години претходно искуство како графички дизајнер
 • Високо ниво на креативност и инвентивност
 • Високо познавање на програмите за графички дизајн Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign, DTP, Office Пакет
 • Познавање на процесот на печатење
 • Високо развиени интерперсонални и маркетинг вештини
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Креативност и инвентивност за самостојно истражување
 • Активно познавање на глобалните трендови во областа на дизајн
 • VII образование дигитален маркетинг
   

Вашата Професионална Биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде