Vrabotuvanje.com - Линиски лидер - Прилеп - Gentherm
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Линиски лидер

Прилеп

Рок за пријавување:

 • Gentherm

 

ЛИНИСКИ ЛИДЕР

Одговорности и задачи:
 • Го организира распоредот во производство, обезбедува услови за продуктивност и навремена испорака
 • Одговорен е за безбедноста, здравјето и личната заштита на работниците во производство
 • Врши контрола на квалитетот на производите и ги редуцира грешките и дефектите
 • Поднесува извештаи и се справува со моментално настанати ситуации во производство
 • Во случаи на настанување на проблем, обезбедува итна поддршка
 • Го проверува почитувањето на стандардите и ја олеснува работата на производствената линија (помага при changeovers, достапност на материјали...)
 • Менаџира со 5S системот
 • Тренира оператори. Ги подобрува вештините на операторите и спроведува проценка на успешноста
 • Иницира и мотивира за континуирано подобрување на производството. Промовира иницијатива и тимска работа
 • Вклучен е во дефинирање на стандардите за работа и постигнување добри резултати на производствената линија
 • Како корисник, ги одобрува стандардите за работа и стандардите за ефикасност на линијата.
 
Потребни квалификации:
 • Средно образование или повисоко
 • Основни познавања на Microsoft Office


​Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.

Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде