Vrabotuvanje.com - Работник во книговодство - Скопје - ЗУР Маркет
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Работник во книговодство

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЗУР Маркет

СТАНЕТЕ ДЕЛ ОД ТИМОТ НА ЗУР И ДИМ МАРКЕТИ!!!

Поради развој на компанијата, и зголемен обем на работа

ЗУР и ДИМ МАРКЕТИ има потреба од

Работник во книговодство за дирекцијата во Скопје

Потребни квалификации:
 • ВСП или ССС-економско училиште
 • Со претходно работно искуство најмалку 1 година во трговија
 • Познавање на работа со компјутер (MS Office)
 • Предност ќе имаат лицата со познавање на работа во CFMA програм

Одговорности и задачи:
 • Одлично познавање на финансиско работење
 • Евидентирање на влезни и излезни фактури
 • Извршување и евидентирање на денартски и девизни изводи
 • Внесување на податоци од извршени пописи
 • Водење и сметководствено евидентирање на благајна
 • Изработка на компензации и цесии
 • Комуникација со клиенти
 • Проверка на аналитички картички
 • Останати сметководствени активности во делокругот на финансиското работење
 
Личен профил:
 • Изразени комуникациски способности
 • Организирање и контрола на работењето
 • Вештини за брзо и ефикасно решавање на проблеми
 • Самоиницијативност и посветеност на работата
 • Способност за тимска и самостојна работа
 • Способност за работа под притисок

Ние нудиме:
 • Почетна плата + бонуси
 • Работно време 08-16 часот, 
 • Неработни викенди и празници
 • Можност за унапредување
 • Пријатна работна атмосфера

Доколку сте заинтересирани можете да испратите мејл со CV на следниве адреси: 
coveckiresursi1@outlook.com, coveckiresursi2@outlook.com
Контакт телефон: 076-314-276 од 08 до 16 часот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде