Vrabotuvanje.com - Возач - Доставувач Б - категорија - Скопје, Битола и Струмица - ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возач - Доставувач Б - категорија

Скопје, Битола и Струмица

Рок за пријавување:

 • ФРИКОМ БЕОГРАД ДООЕЛ

Nomad Foods е европска водечка компанија за замрзната храна и една од најголемите во светот. Портфолиото на одличните брендови на компанијата кое ги вклучува Birds Eye, Findus, Iglo а од неодамна и Ledo и Frikom со генерации им служи на локалните европски пазари и се залага за храна која е со одличен вкус и висок квалитет.

Како дел од семејството Nomad Foods, компанијата Фриком Београд Дооел, објавува оглас за вработување на територија на Скопје, Битола и Струмица за следната позиција:

ВОЗАЧИ - ДОСТАВУВАЧИ
(задолжителна возачка дозвола Б категорија)

Потребни квалификации:
 • Минимум средно образование
 • Пожелно претходно работно искуство во дистрибуција
 • Возачка дозвола Б – категорија/активен возач
 
Одговорности и задачи:
 • Навремена дистрибуција на производите
 • Реализација на наплата на доставени фактури
 • Развивање и одржување на односите со коминтентите
 
Очекувани вештини и способности:
 • Динамични лица, насочени кон остварување резулатите
 • Организирани и мотивирани личности
 • Способност за работа под притисок и со кратки рокови
 • Флексибилност за работа на терен

Вашата професионална биографија можете да ја доставите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликатацијата за оглас за “Возач – доставувач Б – категорија”.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат контактирани. Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде