Vrabotuvanje.com - Стручен соработник – Медицински Претставник - Територија на Р.Македонија - Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стручен соработник – Медицински Претставник

Територија на Р.Македонија

Рок за пријавување:

 • Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје

МОДЕРМ МАРКЕТИНГ има потреба од следната работна позиција:

Стручен соработник – Медицински Претставник
цела територија на Македонија

Опис на работни задачи:
 • Секојдневни посети на лекари и фармацевти во местото на работа
 • Неделно пишување на планови и извештаи за извршените задачи
 • Групни презентации, службени патувања, учество на конгреси, семинари и симпозиуми
 
Потребни квалификации:
 • ВСС од областа на фармацевтски, медицински или стоматолошки факултет
 • Високо развиени вештини за продажба, комуникација и преговарање
 • Одлични организациски способности и вештини на планирање
 • Одлично познавање на деловен англиски јазик
 • Одлично познавање на MS Office (Excel, Word, Power Point)
 • Поседување возачка дозвола Б категорија  (искусен возач)

Професионални способности и вештини:
 • Да поседува висок личен интегритет,
 • Напредни продажни вештини,
 • Способност за самостојно и независно работење,
 • Способност за справување со стресни и конфликтни ситуации,
 • Комуникациски и презентациски способности,
 • Работа во тим,
 • Прецизност, точност, аналитичен пристап во работењето,
 • Деловен и професионален однос. 

Наша понуда:
 • Плата + бонуси,
 • Обезбедено службено возило.
 • Неделното работно време за позицијата е од понеделник до петок, 8 работни часа, од 08:30 до 16:30 часот.


 

Доколку сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре,

Ве покануваме да аплицирате.

Вашата Професионална Биографија (CV со задолжителна фотографија), доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „За оглас Медицински Стручен Соработник“.

Ќе бидат контактирани само кандидати кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде