Vrabotuvanje.com - Фармацевт/Фармацевтски техничар - Скопје - Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевт/Фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

 • Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје

МОДЕРМ МАРКЕТИНГ има потреба од следната работна позиција:

ФАРМАЦЕВТ/ФАРМАЦЕВТСКИ ТЕХНИЧАР
со искуство, за работа во аптека од Скопје

Потребни квалификации:
 • ВСС Фармацевтски факултет - (со уверение за положен стручен испит)
 • ССС медицинско училиште – отсек фармацевтски техничар (со уверение за положен стручен испит)
 • Претходно работно искуство во аптека
 • Работа со компјутери и познавање на MS Office
 • Високо развиени вештини за продажба, комуникација и преговарање
 • Одлични организациски способности и вештини на планирање
 
Посакувани карактеристики:
 • Љубезен и срдечен однос со пациентите
 • Способност за брзо учење
 • Развиени комуникациски вештини
 • Стручност и елоквентност
 • Динамичност и креативност
 • Организираност, самоиницијативност
 • Колегијалност и тимски дух
 
Професионалниот и стручен ангажман соодветно го наградуваме, а нудиме и можност за професионален развој и надоградба.


 

Доколку сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре,

Ве покануваме да аплицирате.

Вашата Професионална Биографија (CV со задолжителна фотографија), доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „За оглас – Фармацевт или Фармацевтски техничар“.

Ќе бидат контактирани само кандидати кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде