Vrabotuvanje.com - Маркетинг Специјалист - Скопје - Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг Специјалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје

МОДЕРМ МАРКЕТИНГ има потреба од следната работна позиција:

МАРКЕТИНГ СПЕЦИЈАЛИСТ

Опис на работни задачи
Менаџерот за социјални медиуми е задолжен за неколку клучни задачи, како што се:
 • Користење на алатки за маркетинг на социјалните медиуми за креирање и одржување на брендовите на клиентите;
 • Познавање на сите услови и политики за рекламирање/промовирање/спонзорирање(објави,фан пејџови,групи,профили)
 • Генерирање, уредување, објавување и споделување привлечна содржина;
 • Дизајнирање и спроведување на маркетинг стратегија за социјални медиуми;
 • Работа со тимот на Агенцијата за развој на маркетинг кампањи за социјалните медиуми;
 • Анализирање на стратегијата за социјалните медиуми на клиентите, идентификување на стратешките слабости и давање препораки за подобрувањe на истата;
 • Истражување на трендовите на социјалните медиуми и информирање на тимот на Агенцијата за промени кои се релевантни за маркетинг активностите на клиентите;
 • Предлози и имплементирање на нови функции за развивање на свесноста за брендот, како што се промоции и натпревари;
 • Анализа и извештај за перформансите на платформите за социјални медиуми користејќи алатки како што се Google Analytics и Facebook insights.
 
Потребни квалификации:
 • Солидно познавање и употребата на низа платформи за социјални медиуми, како и вештини за користење алатки кои ги анализираат собраните податоци  на социјалните медиуми;
 • Силни вештини за пишување и уредување погодни за секоја платформа;
 • Познавање и разбирање на алгоритмите на социјалните медиуми;
 • Основно познавање на Wordpress;
 • Основно познавање на алтките Adobe Photoshop / Illustrator (ќе се смета за предност);
 • Способност за испорака на креативна и иновативна содржина (текст, слика и видео);
 • Онлајн управување со заедницата и вештини за услуги на клиентите;
 • Одлични вербални и писмени комуникациски вештини;
 • Одлични вештини за тимска работа, соработка и вмрежување;
 • Управување со времето и организациски вештини, со капацитет да се даде приоритет и да се работи на повеќе проекти;
 • Истражувачки вештини (трендови на социјалните медиуми, нови алатки);
 • Внимание на деталите;
 • Желни за континуирано учење;
 • Работа во средина со брзо темпо, со способност да работите добро под притисок и да ги исполнувате дадените рокови.
 
Образование: Дипломиран Економист, отсек е-бизнис или маркетинг/ односи со јавноста/ литература или поврзана социјална област;
 
Работно искуство: Една или две години во иста или слична област (Не е задолжително, но ќе се смета за предност).
 
Професионалниот и стручен ангажман соодветно го наградуваме, а нудиме и можност за професионален развој и надоградба.


 

Доколку сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре,

Ве покануваме да аплицирате.

Вашата Професионална Биографија (CV со задолжителна фотографија), доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „МАРКЕТИНГ СПЕЦИЈАЛИСТ“.

Ќе бидат контактирани само кандидати кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде