Vrabotuvanje.com - Доставувач - Скопје - Скопје - ПОСТ ЕКСПРЕС МАКЕДОНИЈА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доставувач - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПОСТ ЕКСПРЕС МАКЕДОНИЈА ДОО

Со цел проширување на тимот за логистика Пост Експрес Македонија
распишува оглас за следната работна позиција:

ДОСТАВУВАЧ
Реон: Скопје

Опис на работната позиција:

 • Транспорт на роба од централен магацин до нашите клиенти
 • Превоз на роба, преземање  и доставување на пратки
 • Навремено пристигнување на место за прием и достава на роба
 • Почитување на законските правила од областа и безбедноста во сообраќајот
 • Редовна безбедносна контрола на возилото и известување за дефекти, инциденти или прекршоци во сообраќајот
 • Внимавање да не дојде до оштетување при транспортот на робата
 • Одговара за работата во рамките на своите овластувања
 • При вршење на транспортот редовно комуницира и извршува други работи кои ќе му бидат доверени од страна на раководителот

Потребно образование, работно искуство и квалификации:

 • Средно стручно образование
 • Возачка дозвола Б категорија (предност имаат кандидатите со Ц категорија)

Ние нудиме:

 • Одлични услови и тимска работа во средина со амбициозен и професионален тим
 • Континуирана обука од страна на компанијата
 • Почетна плата 18.000 денари со дополнителни бонуси

Доколку имате желба да бидете и Вие дел од нашиот успешен тим, испратете го Вашето CV (име и презиме на апликантот) преку полето Брза Апликација.
Во најбрз можен рок ќе бидете контактирани и информирани за сите потребни информации од страна на нашиот тим.

Ве очекуваме!
Ваш Пост Експрес!


​www.postexpress.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде