Vrabotuvanje.com - Front end Developer - Скопје - Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Модерм Маркетинг ДОО Увоз - Извоз Скопје

МОДЕРМ МАРКЕТИНГ има потреба од следната работна позиција:

FRONT END DEVELOPER

Опис на работни задачи:
 • Анализирање на барањата на дизајнерите, преточување на деловните потреби во технички барања;
 • Учество како технички експерт за време на состаноци со колеги и/или клиенти;
 • Придонес за подобрување на управувањето со животниот циклус на производот во Модерм Маркетинг;
 • Развивање на нашите апликации со највисок квалитет;
 
Она што го нудиме
 • Обезбедуваме постојана внатрешна и надворешна обука, со можност за стекнување сертификати;
 • Ние нудиме одлични перспективи за еволуција следејќи ги вашите потреби и квалитети;
 • Ќе работите на возбудливи и предизвикувачки проекти, за клиенти со „големи имиња“.
 
Потребни квалификации:
 • Дипломиран Инженер по информатички науки и технологии;
 • Минимум 1 година работно искуство во front-end;
 • Професионалната љубопитност и интерес за полето на FrontEnd и BackEnd;
 • Деловно настроен;
 • Силни писмени и вербални комуникациски вештини;
 • Течно зборува англиски (Б2 ниво на ЕУ);
 • Познавање на програмски јазици надвор од технолошката област на неговиот тим е плус.
 
Вештини
 • Одлично познавање на HTML5, CSS3;
 • Познавање на HTML, JavaScript, jQuery;
 • Искуство во Sass (основно);
 • Развивање на веб-апликации.
 
Следниве вештини се плус:
 • ReactJS, Angular.js, Node.js, Мобилни технологии;
 • Bootstrap;
 • Работа на проекти развиени во PHP или .NET.;
 • Adobe Photoshop;
 • Лидерски способности;
 • Високо ниво на организација;
 
Професионалниот и стручен ангажман соодветно го наградуваме, а нудиме и можност за професионален развој и надоградба.


 

Доколку сте енергични, храбри и полни со ентузијазам за личен развој и напредување, како и професионални компетенции за успешно да работите во областите наведени погоре,

Ве покануваме да аплицирате.

Вашата Професионална Биографија (CV со задолжителна фотографија), доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „FRONT END DEVELOPER“.

Ќе бидат контактирани само кандидати кои ќе влезат во потесен круг на селекција.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде