Vrabotuvanje.com - Готвачи / Помошници во кујна / Месар - Скопје - ИНДУСТРИ СЕРВИС ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Готвачи / Помошници во кујна / Месар

Скопје

Рок за пријавување:

 • ИНДУСТРИ СЕРВИС ДОО
 • Адреса: Бул. Јане Сандански 113 а/1, 1000
 • Веб страна: http://industriservis.mk
 
Индустри Сервис ДОО Скоје, специјализирана компанија за организирана колективна исхрана и индустриски кетеринг, поради зголемен обем на работа во својата деловна единица Централна Кујна во Скопје вработува:
 

ГОТВАЧИ / ПОМОШНИЦИ ВО КУЈНА / МЕСАР

ГОТВАЧИ
 

Опис на работни задачи:

 • Подготовка на суровини и подготовка на храна  во согласност со претходно утврдени нормативи и дефинирани упатства за работа
 • Придржување кон сите правила и процедури за складирање на суровините и придржување кон стандардите за хигиена
 • Почитување на HACCP системот
 • Економично и рентабилно работење
 • Организација и контрола на целокупното работење во кујната.

Потребни квалификации и способности:

 • Завршено средно образование од областа на угостителство
 • Претходно работно искуство од дејноста
 • Организациски и лидерски способности
 • Креативност и самоиницијативност
 • Тимска работа
 • Висока свест за лична хигиена
 • Работа под притисок
 • Одговорност и доверливост
 • Возачка дозвола Б-категорија

Ви нудиме:

 • Работа во современа компанија со високи стандарди, одлични услови за работа и по строго пропишани работни процедури
 • Работата е организирана во три смени, 40 часа неделно, 5 дена во неделата
 • Дополнително исплатени ноќни и празнични работни саати
 • Топол оброк.

 

ПОМОШНИЦИ ВО КУЈНА
 

Опис на работни задачи:

 • Подготовка на суровини во согласност со претходно утврдени нормативи и дефинирани упатства за работа
 • Одговорен за помош на готвачите во тековното завршување на работните задачи
 • Одржување на хигиена во кујната: приборот, опремата и работните површини
 • Одговорен за точно и навремено пакување на зготвената храна.

Потребни квалификации и способности:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство во дејноста ќе се смета за предност
 • Организациски способности и самоиницијативност
 • Тимска работа
 • Висока свест за лична хигиена
 • Одговорност и доверливост
 • Работа под притисок.

Што нудиме:

 • Работа во современа компанија со високи стандарди, одлични услови за работа и по строго пропишани работни процедури
 • Работата е организирана во три смени, 40 часа неделно, 5 дена во неделата
 • Дополнително исплатени ноќни и празнични работни саати
 • Топол оброк
 • Обуки и можност за кариерен напредок.

 

МЕСАР
 

Потребни квалификации и способности:

 • Завршено средно образование
 • Претходно работно искуство во дејноста ќе се смета за предност
 • Организациски способности
 • Тимска работа
 • Висока свест за лична хигиена
 • Одговорност и доверливост
 • Работа под притисок.

Што нудиме:

 • Работа во современа компанија со високи стандарди, одлични услови за работа и по строго пропишани работни процедури
 • Работата е организирана во две смени, 40 часа неделно, 5 дена во неделата
 • Дополнително исплатени празнични работни саати
 • Топол оброк.
   

 

Апликациите испраќајте ги на vrabotuvanje@industriservis.mk со назнака за работната позиција за која аплицирате.

Контакт телефон за повеќе информации 071 412 874 (достапен во период од 9:00 до 15:00ч)

Веб страна: http://industriservis.mk/

 

 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде