Vrabotuvanje.com - Инженер за поддршка - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за поддршка

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

 

ДПУ БИОТЕК СОЛУТИОНС ДОО, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

ИНЖЕНЕР ЗА ПОДДРШКА (АПЛИКАТИВЕН ИНЖЕНЕР)

Главни одговорности:

 • Поставување и одржување на процесна опрема
 • Одржување и апликативна поддршка на системи за управување SCADA
 • Остварување на комуникација со клиенти

Потребни способности и вештини:

 • Процесна автоматизација, управувачки системи (SCADA)
 • Мотивирана и стабилна личност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа
 • Желба за учење и напредок во областа

Потребни квалификации:

 • Машински факултет – автоматика и флуидно инжинерство, Електро факултет
 • Возачка дозвола – Б категорија (задолжително)
 • Познавање на англиски јазик (пишан и говорен)
 • Работно користење на компјутер – MS office

Известување за приватност на кандидати за вработување

Со доставата на мојата биографија се согласувам Биотек ДОО Скопје да обработува податоци за цели на пополнување на отворената работна позиција за која конкурирам но и да ги користи податоците од мојата биографија, вклучувајќи ги и сертификатите, препораките и сите останати документи со цел во иднина да ги разгледа и за други отворени работни позиции од кои ќе има потреба компанијата.

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.

**Ги замолуваме само кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови да аплицираат на огласот.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде