Vrabotuvanje.com - Електро инженер - Супервизор во служба за одржување - Скопје - ЖИТО ЛУКС
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер - Супервизор во служба за одржување

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЖИТО ЛУКС

ЖИТО ЛУКС Ад Скопје, водечка Компанија од областа на прозводство на леб, брашно и пекарски производи, поради проширување на својот тим за одржување, има потреба од:
 

ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР НА ПОЗИЦИЈАТА СУПЕРВИЗОР ВО СЛУЖБА ЗА ОДРЖУВАЊЕ

 
 

Потребни квалификации:

Дипломиран Електро инженер од областа на автоматика

 • Најмалку 5 години работно искуство во одржување и решавање на проблеми во производствен процес
 • Познавање и работно искуство со step7 и wincc skada (пожелно сертификат)
 • Цртање на електрични шеми во epland
 • Познавање на step мотори
 • Програмирање на котролери, пожелно unitronics
 • Програмирање и поддесување на програмабилни индикатори
 • Програмирање, поврзување и поддесување на сензори за растојание (индуктивни, капацитивни)
 • Сензори за притисок
 • Претварачи од една величина во друга
 • Работа со актуатори
 • Поврзување и замена на термопарови и термоелементи
 • Работа со рачни инструменти за мерење на струја, напон, отпор, капацитивност, работа со калибратор и осцилоскоп
 • Работа со леткум, одлемување и залемување на електронски компоненти
 • Познавање од основните office програми (Excel, Word, Outlook)
 • Познавање на Англиски Јазик
 • Основни познавања од машинството
 • Познавање од TPM и процеси во одржувањето (Preventive maintenance approach)
 • Root cause анализа на настанатите дефекти и проблеми

Личен профил:

 • Одговорност и професионалност во извршувањето на работните задачи
 • Тимски дух
 • Аналитична и самоиницијативна личност
 • Способност за работа под притисок и подготвеност за интервенција на повик
 • Иницијативност, флексибилност и енергичност
 
Сите заинтересирани кандидати можат да ја испратат својата апликација на regrutacija@vrabotuvanje.com.mk или преку полето Брза Апликација.
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Инсталации, Одржување и Поправки изнесува 24.722 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде