Vrabotuvanje.com - Оператор во производство - Битола - КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор во производство

Битола

Рок за пријавување:

 • КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ


KROMBERG & SCHUBERT е глобална индустриска групација примарно активна во автомобилската индустрија, која ја сочинуваат четири деловни единици во производство на Кабли, On-board мрежи, Пластична технологија и Мехатроника. 

Своите производи ги пласира кај најголемите европски производители на автомобили (VW, BMW, AUDI, Mercedes, Škoda...). Во Македонија KROMBERG & во Битола изгради фабрика и вработува над 5.000 работници. 


KROMBERG & SCHUBERT Macedonia Bt DOOEL , објавува оглас за вработување на: 

ОПЕРАТОР ВО ПРОИЗВОДСТВО 
ПРОСЕЧНА ПЛАТА 18.000мкд -22.000мкд + БОНУСИ + ПРЕВОЗ + К15


Работни обврски: 

 • Работа на производна линија во стоечка положба 
 • Интензивна активност со рацете, способност за повторувачки движења, добар вид и -препознавање на различни нијанси на боја на жиците 
 • Работа со транспортни колички, алати за сечење, мерни инструменти, итн 
 • Способност за следење на инструкции за работа и работни упатства 
 • Прецизност и точност во извршувањето на работните задачи 

Услови: 

 • Тимска работа 
 • Подготвеност за работа во три смени 
 • Претходно работно искуство во производствена компанија ќе се смета за предност

Што нудиме? 

 • Стабилна работа со можност за напредок 
 • Редовни примања 
 • Осигурани на полно работно време 
 • Платен превоз и платен топол оброк од првиот ден 
 • Редовни бонуси за редовност и ефикасност 
 • Годишен колективен одмор 
 • Исплата на регрес за годишен одмор 
 • Просечна плата за оператор: од 18.000,оо МКД до 22.000,оо МКД со редовно покачување
   

Ако сте заинтересирани за наведената позиција и вашиот профил одговара на барањето,
Ве молиме пратете Ваша биографија (CV) со мотивациско писмо електронски преку полето Аплицирај.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде