Vrabotuvanje.com - Возачи на товарни возила - камион - Скопје - ПЕКАБЕСКО АД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Возачи на товарни возила - камион

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПЕКАБЕСКО АД


Производителот на сувомесни производи и трговец на големо со
прехрамбени производи ПЕКАБЕСКО АД заради остварување на
своите цели објавува оглас за следнава работна позиција:

ВОЗАЧИ НА ТОВАРНИ ВОЗИЛА - КАМИОН

Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:

 • средна стручна подготовка
 • со работно искуство како возач
 • возачка дозвола Ц категорија
 • предност имаат кандидати кои работеле на дистрибуција на храна


Работни услови:

 • работниот однос се склучува на определено време (пробен период) со можност за продолжување,
 • вкупни примања до 40.000,00 денари,
 • работното време е 40 часа неделно.

Напомена:

 • Потребно е да бидете со место на живеење/престоjувалиште во Скопје или од околината.
 • Возилото се превзема од седиштето на Пекабеско Ад и по извршениот работен ангажман се враќа во компанијата.
 • Изборот на кандидатите ќе се изврши во рок од 5 дена по истекот на рокот за пријавување.
 • Ќе бидат контактирани само кандидатите кои ги задоволуваат критериумите.
 • Молбите на кандидатите кои немаат работно искуство од областа нема да се разгледуваат.
 • Испратете го вашето CV ( молба ) на е-маил cv@pekabesko.com.mk
 • Апликациите да се достават заклучно со 31.05.2022 година.

Пекабеско АД

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде