Vrabotuvanje.com - ИТ Администратор - Територија на Р. Северна Македонија - Финансиско друштво ФЛЕКС КРЕДИТ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

ИТ Администратор

Територија на Р. Северна Македонија

Рок за пријавување:

 • Финансиско друштво ФЛЕКС КРЕДИТ ДОО

 

 

Финансиско друштво Флекс Кредит  е водечки играч во делот на брзи кредити во Романија, Бугарија, Северна Македонија, а наскоро во  Босна и Хрцеговина. Нашата компанија спроведува политика на иновации и верува дека личниот развој е најважен. Затоа се осмелуваме да се наречеме привлечен работодавец .

Согласно брзиот раст на компанијата како и тековните потреби процеси и активности на Флекс Кредит на територијата на Северна Македонија, објавуваме оглас за пополнување на следната работна позиција ИТ Администратор.

ИТ Администратор

Основни квалификации и барања кои кандидатот треба да ги исполнува:

 • Завршено Високо образование од областа на информатика и компјутерските науки
 • Работно искуство на иста позиција од најмалку 3 години
 • Задолжително познавање на Linux
 • Основни познавања на мрежи (VPN, MIKROTIK, Конфигурација на рутер)
 • Задолжително познавање на инсталирање принтер во мрежа (scan to folder)
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Поседува возачка дозвола Б категорија

Услови од компанијата:

 • Можност за професионален развој и напредување
 • Можност за дополнителна обука и тренинг
 • Работа во динамична средина во брзорастечка компанија

 

Работни задачи:

 • Врши набавка на компјутерска опрема
 • Конфигурирање на рутер
 • Работа со компјутерски мрежи и нивно каблирање
 • Работа и монтирање на компјутерска опрема
 • Инсталација на оперативни системи ( Linux/Fedora, Ubuntu) и програми
 • Сервисирање на компјутерска опрема
 • Техничка поддршка на филијали  на Флекс Кредит на територија на цела Р.Северна Македонија

 

 

 

Аплицирањето може да го направите на самиот оглас со притискање на копчето АПЛИЦИРАЈ или на маил vrabotuvanje@flexcredit.mk со назнака ИТ Администратор.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде