Vrabotuvanje.com - Продавач / Касиер (м/ж) - Скопје - Zara
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач / Касиер (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

  • Zara

Inditex (Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius, Massimo Dutti, Zara Home, Uterqüe и Oysho) е водечка модна групација со повеќе од  6.540 продавници во 96 земји.

За нашата ZARA продавница во Скопје бараме вработени на позицијата:

ПРОДАВАЧ/КАСИЕР (м/ж)

Биди и ти дел од нашиот тим!

Бараме одговорни професионалци, мотивирани, љубители на модата и одлични во комуникацијата со купувачите.

Ќе бидеш прв/прва во откривањето на нови стилови  и ќе бидеш во можност да се опкружиш со колекциите од светско ниво кои што постојано се менуваат. Нека твојата страст кон модата биде пренесена на нашите купувачи бидејќи кај нас модата станува твој начин на живот.

 

УСЛОВИ

Минимално средна стручна спрема

Пожелно искуство во работа со облека

Изразени комуникациски вештини

Подготвеност за работа на неполно работно време

 

Повеќе информации за кариера во Inditex групацијата можеш да најдеш на нашата веб страна:

inditexcareers.com

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде