Vrabotuvanje.com - Стоматолошка сестра - Скопје - Приватна здравствена установа-Поликлиника на секундарно ниво КРУНА МС Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Стоматолошка сестра

Скопје

Рок за пријавување:

 • Приватна здравствена установа-Поликлиника на секундарно ниво КРУНА МС Скопје

Стоматолошката ординација "Круна МС" е основана во 1991 година во Скопје, а од 1994 е сместена во ГТЦ, кула 2, кат 2. Сместена на 150 м2, располага со три стоматолошки стола од германскиот производите Siemens - Sirona кои се опремени со сите функции потребни за личниот комфор и безбедност на пациентот, како и непречено и професионално работење на докторот. Ефектно дизајнираниот енетериер создава деловна, дискретна и релаксирачка атмосфера и сугерира дека посетата на стоматошката ординација не треба да претставува непријатно искуство.

Наша цел е да ја сплотиме иновативноста и науката за да донесеме прекрасна насмевка на Вашето лице.

Круна МС има потреба од следната работна позиција

СТОМАТОЛОШКА СЕСТРА

Потребни квалификации:​

 • Соодветно образование за стоматолошка сестра, медицинска сестра или забен техничар;
 • Пожелно претходно работно искуство;
 • Познавање на Англиски јазик;
 • Познавање на Microsoft Office.

Личен профил:​

 • Педантни, лојални, самоиницијативни;
 • Мотивирани со позитивен став;
 • Комуникативност, умешност, одговорност.

Ние нудиме:​

 • Mесечна плата за позицијата се заснова во зависност од работното искуство;
 • Работата се одвива во смени.
   

Сите заинтересирани кандидати ги покануваме да ја испратат својата професионална биографија преку полето “Брза Апликација”.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде